Kandydaci do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2024 – pełna lista nominacji

Została zaprezentowana pełna lista osób ubiegających się o Polską Nagrodę Filmową Orły 2024. Znamy już kandydatów w tak prestiżowych kategoriach jak najlepszy film czy najlepsza reżyseria. Kto stanie przed szansą zdobycia tych prestiżowych statuetek, dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w studiu Canal+ w Warszawie.

Wśród nazwisk, które usłyszeliśmy podczas czwartkowego spotkania z mediami, znalazły się te, które będą walczyć o miano najlepszego filmu roku. Są to twórcy takich obrazów jak „Zielona granica” pod egidą Agnieszki Holland, „Chłopi” reżyserii DK i Hugh Welchmana, „Doppelgänger. Sobowtór” wyreżyserowany przez Jana Holoubka, „Filip” z reżyserią Michała Kwiecińskiego oraz „Kos”, którego reżyserem jest Paweł Maślona.

Ale to nie koniec emocji. Te same osoby: Holland, Maślona, Holoubek, Kwieciński oraz Grzegorz Dębowski – twórca „Tyle co nic”, będą rywalizować także w kategorii za najlepszą reżyserię. To właśnie oni mają szansę na otrzymanie prestiżowego wyróżnienia za swoje umiejętności reżyserskie.

Decyzja o tym, kto ostatecznie zdobędzie te cenne statuetki, zapadnie niebawem. Laureatów poznamy bowiem już 4 marca podczas uroczystej gali. Tymczasem, już 29 lutego dowiemy się, który z twórców zostanie doceniony Orłem za osiągnięcia życia.