Kucharski krytykuje Lewandowskiego, zarzuca mu korzystanie z pieniędzy polskich podatników

Na arenie sportowej i biznesowej Robert Lewandowski, wybitny polski piłkarz, obecnie grający w Barcelonie, odnosi liczne sukcesy. Jego działalność nie ogranicza się jednak do boiska – prowadzi także wiele przedsięwzięć biznesowych. Jedno z nich, firma Stor9, znacznie zyskało na przeprowadzeniu usług dla Centralnego Portu Komunikacyjnego. Cezary Kucharski, były agent piłkarza, zdecydował się skomentować tę sytuację na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Marcin Horała, pełnomocnik rządu odpowiedzialny za Centralny Port Komunikacyjny, pod koniec lutego był gościem radia RMF FM. Poproszono go o wyjaśnienie, dlaczego 250 tysięcy złotych trafiło na konto firmy należącej do Lewandowskiego. Prowadzący audycję, Robert Mazurek, chciał dowiedzieć się, na co dokładnie przeznaczone były te środki.

Horała stwierdził, że pieniądze zostały wykorzystane na promocję i informowanie o tej inwestycji. Zapewnił także, że wszystkie działania były zgodne z prawem zamówień publicznych. Zaznaczył jednak, że nie pamięta szczegółów, ponieważ osobiście nie zajmował się tą sprawą, sugerując, że to polityk Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał za ten obszar.

Na ten temat zdecydował się wypowiedzieć Cezary Kucharski na swoim profilu w mediach społecznościowych. Były agent Lewandowskiego krytycznie ocenił sytuację, skierowując swoje słowa przeciwko piłkarzowi Barcelony. Od jakiegoś czasu między nim a Lewandowskim toczy się spór sądowy.

Kucharski wyraził swoje oburzenie, pisząc: „Dziwne to nasze państwo… Rodzina R.Lewandowskiego żyła na koszt podatników wliczając prywatne wydatki w koszty spółki… a państwo ich jeszcze w tym wspierało i dotowało!”.

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego jest tematem wielu ożywionych dyskusji i debat. Projekt, który ma być największą inwestycją w historii Polski, szacowany jest na imponujące 155 miliardów złotych. W ramach tej inwestycji planowane jest m.in. budowa nowego lotniska oraz sieci szybkich linii kolejowych.