Odnowiona superprodukcja "Titanic" dostępna na platformie Disney+

„Titanic”, film, który jest uważany za najbardziej romantyczną historię kinematografii, zdobywca nagrody Akademii Filmowej, z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych, został teraz udostępniony na Disney+ w zaktualizowanej wersji 4K. Ten wielokrotnie nagradzany film odświeżono i udostępniono widzom w niespotykanej dotąd jakości obrazu.

Ostatni rok był okazją do świętowania 25. rocznicy premiery tej wybitnej produkcji. Aby uczcić to wydarzenie, kina wprowadziły do swojej oferty zremasterowaną wersję tego romantycznego dzieła w jakości 4K. Teraz, ta sama wersja filmu dostępna jest na platformie streamingowej – Disney+, zastępując tradycyjną odsłonę „Titanica”.

Akcja „Titanica” rozgrywa się w 1912 roku, kiedy to brytyjski statek Titanic podąża na swój pierwszy rejs do Stanów Zjednoczonych. Wśród pasażerów znajduje się para, której miłość przetrwa mimo wszelkich przeszkód. Rose (Kate Winslet), należąca do upadłej klasy arystokratycznej, ma za zadanie ratować rodzinę od bankructwa poprzez małżeństwo z bogaczem, z którym wyrusza na luksusową podróż przez Atlantyk. Tymczasem na pokładzie znajduje się także Jack (Leonardo DiCaprio), młody artysta bez majątku, który powraca z Europy do Ameryki, licząc na rozwinięcie swojej kariery. Wbrew wszystkim oczekiwaniom, między Rose a Jackiem rozkwita romans, który dla wielu jest symbolem prawdziwej, choć tragicznej miłości.

„Titanic” pod reżyserią Jamesa Camerona jest jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kinematografii. Film ten zdobył prawie 60 nagród branżowych, w tym 11 prestiżowych statuetek Akademii Filmowej.

„Titanic” jest nieodłącznym elementem popkultury, a ikoniczna scena na dziobie statku była wielokrotnie cytowana i odtwarzana w różnych kontekstach.