"Oppenheimer" dociera do SkyShowtime: Znamy datę premiery

Powszechnie uwielbiany film „Oppenheimer”, którego reżyserię sprawuje wielokrotnie nominowany do nagrody Akademii Filmowej, Christopher Nolan, zagości na platformie SkyShowtime już 21 marca. Ten filmowy hit zdobył wielką popularność, zarówno na ekranach kin na całym świecie, jak i wśród krytyków filmowych.

Obecność „Oppenheimera” na rynku filmowym przyniosła mu nie tylko imponujące wpływy rzędu 952 milionów dolarów ze sprzedaży biletów na całym globie, ale również uznanie w świecie profesjonalnej krytyki. Rok ten przyniósł filmowi 13 nominacji do prestiżowych Oscarów oraz tyle samo nominacji do Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Wyniki rywalizacji o te zaszczyty poznamy odpowiednio 10 marca oraz 18 lutego.

Twórcy „Oppenheimera” zabierają widzów w podróż do umysłu wybitnego fizyka teoretycznego, J. Roberta Oppenheimera. To właśnie on, jako dyrektor laboratorium założonego przy Projekcie Manhattan w Los Alamos, stał na czele pionierskiego przedsięwzięcia mającego na celu skonstruowanie pierwszej bomby atomowej. W role głównych postaci wcielili się nominowani do Oscara Cillian Murphy oraz Emily Blunt. Murphy zagrał tytułowego bohatera, natomiast Blunt wcieliła się w postać jego żony, Katherine „Kitty” Oppenheimer, z wykształcenia biolog i botanik.

Reżyseria filmu to dzieło Christophera Nolana, wielokrotnie nominowanego do Oscara twórcy, który jest również autorem scenariusza. Obsada „Oppenheimera” skupia wiele znanych nazwisk, zarówno przed kamerą, jak i za nią. W filmie zobaczymy m.in.: Matta Damona – laureata Oscara, Roberta Downey Jr. – nominowanego do tej nagrody oraz Florence Pugh, Josh Hartnett i laureatów Oscara: Casey Affleck, Rami Malek i Kenneth Branagh.

Historia opowiedziana w „Oppenheimer” powstała na podstawie książki „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, napisanej przez Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Książka ta zdobyła prestiżową nagrodę Pulitzera. Za produkcję filmu odpowiedzialni są Emma Thomas, Charles Roven oraz Christopher Nolan.