Premierowy Netflix. Serialowe i filmowe nowości na wrzesień

 

Lato powoli zbliża się ku końcowi, a przed nami jesień. A jeżeli o jesiennej porze roku mowa, to chyba nie ma nic lepszego, niż wieczory spędzone pod kocem z ulubionym serialem. Zanim jednak jesień przywita nas na dobre, przed nami wrzesień – a i w tym miesiącu będzie się sporo działo pod względem filmowych i serialowych premier na Netflixie. Jeżeli zastanawiasz się, co obejrzeć na Netflixie we wrześniu, przychodzimy z pomocą.

Detoks.

Netflix rozpoczyna wrzesień premierą sześcioodcinkowego serialu pod tytułem „Detoks”, który to będziemy mieli okazje obejrzeć już 1 września. Jest to francuskojęzyczna produkcja z gatunku komedii. Serial opowiada o dwóch współlokatorkach – Lea i Manon. Kobiety w pewnym momencie uświadamiają sobie, że ich życie w nazbyt sporym stopniu związane jest z internetem. Postanawiają więc zwalczyć swoje uzależnienie, rozpoczynając trwający 30 dni detoks.

Willa miłości.

Współmiernie z serialem „Detoks”, tego samego dnia na ekranach naszych telewizorów, laptopów czy smartfonów będziemy mieli okazje obejrzeć film „Willa miłości”. Młoda kobieta, niedługo po zakończeniu wieloletniego związku, postanawia wybrać się na wycieczkę do urokliwej Werony, gdzie wynajmuje willę. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że wskutek pewnego błędu jest ona zmuszona mieszkać wspólnie z pewnym Brytyjczykiem.

Diabeł w Ohio.

Diabeł w Ohio to doprawdy trzymający w ciągłym napięciu serial – liczący sobie osiem odcinków – opowiadający o losach Suzanne Mathis, która z zawodu jest psychiatrą. Kobieta ma w zwyczaju wyciągać pomocną dłoń w kierunku osób, które tego potrzebują. Pewnego dnia poznaje ona pewną dziewczynę. Suzanne postanawia przygarnąć ją do swojego domu. Jak się jednak okazuje, owa dziewczyna niegdyś należała do tajemniczej sekty, z której to uciekła. A Suzanne, w całej swej dobroci, naraziła na niebezpieczeństwo siebie i swoją rodzinę.

Nie jesteś wyjątkowa.

Ten hiszpańskiej produkcji serial z gatunku dramatu, fantasy i komedii opowiada o losach nastolatki imieniem Amaia. Dziewczyna przeprowadza się ze stolicy Hiszpanii, a więc Barcelony, do niewielkiej miejscowości, skąd pochodziła jej matka. Wkrótce po przeprowadzce okazuje się, że jej rodzina od zawsze skrywała przed nią pewien sekret, a Amaia odkrywa, że posiada mroczne moce.

Cobra Kai – Sezon 5.

Cobra Kai to cieszący się sporą popularnością wśród widzów serial, który jest swego rodzaju sequelem filmu o tym samym tytule. Akcja serialu dzieje się około 30 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie, a więc historycznym turnieju karate, który miał miejsce w roku 1984. 9 września na ekranach swoich urządzeń będziemy w mogli obejrzeć 5 sezon serialu.

Broad Peak.

Filmowa niespodzianka z Polskiej stajni kinematografii. Broad Peak to film przedstawiający historię Macieja Berbeki, który należy do grona jednego z najlepszych, polskich himalaistów. Mężczyzna zginął podczas wspinaczki na tytułowy szczyt góry, a więc Broad Peak – dwunastej pod względem wysokości góry na świecie.

Szkoła Złamanych serc.

Szkoła złamanych serc to odświeżona wersja popularnego niegdyś serialu o tym samym tytule, który opowiada o sercowych problemach nastolatków. W przedstawionej tu wersji zapoznamy się z losami Amerie, która usilnie dąży do tego, by zdobyć reputację w liceum Hartley.

Zrobimy zemstę.

Zrobimy zemstę to komedia w nieco mrocznym stylu, która przedstawia losy dwóch dziewczyn, których łączy wspólny cel: zemsta. Po tym, jak światło dzienne ujrzała seks taśma, na której widoczna jest jedna z głównych bohaterek, dziewczyny postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie rozprawić się z prześladowcami.

Przeznaczenie: Saga Winx. Sezon 2.

Przeznaczenie: Saga Winx. Sezon 2 przedstawia kontynuacje wydarzeń, których to byliśmy świadkami w 1 sezonie. Serial ten opowiada o losach pięciu wróżek, które uczęszczają do szkoły magii zwanej Alfrei. Dziewczyny zmagają się nie tylko z problemami, z którymi radzić musi sobie każda nastolatka, lecz także z licznymi niebezpieczeństwami.

Blondynka.

Blondynka to produkcja powstała na podstawie książki o tym samym tytule, która to opowiada o losach jednej z najsłynniejszych i najbardziej docenianych modelek, a także gwiazd ówczesnego Hollywoodu. Domyślacie się, o kogo chodzi? Jeżeli nie – śpieszymy z odpowiedzią. Oczywiście, że o Marilyn Monroe. Film ten przedstawia codzienne życie tej ikony piękna w zgoła odmiennym świetle, aniżeli w tym, jaki kreowany był przez samą aktorkę.

Rainbow.

Wrześniową listę premier zamyka Rainbow. Jest to przedstawiona w stosunkowo luźny, acz współczesny sposób historia o dorastającej nastolatce. Film ten w pewnym stopniu nawiązuje do kultowej już powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.