Przerwa papieża Franciszka w obowiązkach – Watykan wyjaśnia sytuację

Papież Franciszek, zgodnie z decyzją Watykanu, ma zamiar na czas lipca zawiesić znaczną część swoich obowiązków, w tym cotygodniowe audiencje generalne. Stolica Apostolska oficjalnie poinformowała o tej sytuacji, tłumacząc przyczyny takiego kroku.

Ciężko pracujący Ojciec Święty planuje spędzić lipiec na tradycyjnej przerwie, co oznacza, że nie będzie uczestniczył w większości swoich zwykłych zajęć. Wyjątkiem będą niedzielne modlitwy Anioł Pański, które odbędą się na Placu Świętego Piotra.

Zarządzenie dotyczące czasowego zawieszenia obowiązków papieża na najbliższy miesiąc zostało oficjalnie ogłoszone przez Watykan. Zgodnie z wydanym komunikatem, Franciszek nie będzie wykonywał swoich standardowych obowiązków przez cały lipiec.

Kontynuując, Watykan poinformował, że tradycyjne audiencje generalne na placu Świętego Piotra zostają odwołane na cały lipiec. Tym samym wierni i turyści odwiedzający Watykan będą mieli możliwość spotkania z papieżem jedynie podczas niedzielnej modlitwy. Miejscem odpoczynku Ojca Świętego w tym czasie ma być Dom Świętej Marty, gdzie na co dzień mieszka.

Watykan zapewnił też, że papież Franciszek wróci do swoich obowiązków po letniej przerwie. Pierwsza audiencja generalna po powrocie została już zaplanowana – odbędzie się 7 sierpnia, jak poinformowała Prefektura Domu Papieskiego.