Adoptowany syn duetu Die Antwoord wysuwa wobec pary poważne oskarżenia

Die Antwoord to popularny na całym świecie zespół muzyczny, którego rozgłos przyniosła nie tylko działalność muzyczna, lecz także kontrowersyjnym wizerunkiem. Cały zespół składa się z trzech osób, jednak to duet Yolandi Visser oraz Watkina Tudora Jonesa stanowi istną ikonę grupy. Muzycy w prywatnym życiu są także parą, a przy tym rodzicami czwórki dzieci, z czego troje zostało adoptowanych. To właśnie jeden z adoptowanych synów znalazł się na pierwszych stronach gazet po tym, jak wysunął wobec swoich rodziców poważne oskarżenia.

Kim jest syn pary?

20-letni obecnie Gabriel du Preeza został przygarnięty przez parę muzyków, gdy ten miał zaledwie 9 lat. Chłopiec od narodzin boryka się z dysplazją ektodermalną, poważną chorobą genetyczną, która objawiać się może między innymi zniekształconym uzębieniem łysieniem czy zaburzonym działaniem gruczołowych potowych. Gdy para zjawiła się w rodzinnym domu Gabriela i zaoferowała jego matce adopcję chłopca, ta przedstawiła liczne warunki, w tym zapewnienie niezbędnej opieki medycznej. Wszystkie te warunki zapisane zostały w kontrakcie o pieczy zastępczej.

Znęcanie się, molestowanie i niewolnictwo.

Gabriel zarzuca swoim rodzicom adopcyjnym między innymi lata fizycznego, jak i psychicznego znęcania się, przemoc seksualną i deprawację osobowości. Jak twierdzi mężczyzna, para muzyków miała wmawiać mu, że jest diabłem i nakłaniać go do stosowania przemocy fizycznej, czy używania wulgaryzmów. Gabriel opowiada również, że niejednokrotnie towarzyszył swoim rodzicom podczas mocno zakrapianych imprez, na których, nierzadko, występowały również narkotyki.