Iga Świątek zarobiła istną fortunę!

O wyczynach i osiągnięciach naszej Polskiej tenisistki mówi się głośno na całym świecie. Nie powinno to dziwić, bo ta stosunkowo młoda gwiazda sportu zadziwiła niemal wszystkich, trafiając na sam szczyt w rankingach. W ostatnim czasie tenisistka zachwyciła fanów swoją wygraną w turnieju w Roland Garros – i tym samym utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że w pełni zasługuje na miano jednej z najlepszych tenisistek na całym świecie. Choć sama wygrana musiała być dla Igi Świątek wystarczającą nagrodą i wynagrodzeniem ciężkiej pracy, to na uwagę zasługuje jeszcze kwestia pieniężna. Bowiem tylko i wyłącznie wygrana w tym pojedynczym turnieju przyniosła jej nie tylko sławę, lecz przede wszystkim – ogromne pieniądze!

Wiele wyrzeczeń i poświęceń, lecz w końcu się opłaca.

Nie ulega wątpliwościom, że życie sportowców nie jest często takie, o jakie chcielibyśmy zabiegać. Za ogólną sławą, prestiżem czy majątek kryją się przede wszystkim lata ciężkiej pracy, treningów, wyrzeczeń i ogromnych poświęceń. Iga Świątek, jak na swój młody wiek – bowiem tenisistka liczy sobie zaledwie 21 lat – osiągnęła już naprawdę dużo, a przy tym zgromadziła na swoim koncie ogromną ilość, w pełni zasłużonych, pieniędzy. Co jednak równie istotne – Świątek zajmuje obecnie zaszczytną, pierwszą pozycję w ogólnoświatowym rankingu tenisistek, WTA Tennis.

Wygrana w Roland Garros i oszałamiająca kwota!

W trakcie dotychczasowej kariery Iga Świątek zdołała zgromadzić na swoim koncie ponad 10 milionów dolarów. Przyczyniło się do tego ostatnie zwycięstwo młodej tenisistki w turnieju Roland Garros – zwyciężczyni tego konkursu, oprócz samego prestiżu i ogólnej sławy, otrzymała również nagrodę pieniężną w postaci ponad 2 milionów euro.