Alessandro Chiappini, trener ŁKS Commercecon Łódź, na celowniku włoskiego klubu siatkarskiego?

Włoski trener siatkarski Alessandro Chiappini, który obecnie prowadzi drużynę mistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź, jest zaliczany do grona osób, które mogą potencjalnie objąć funkcję trenera w klubie Volley Bergamo. Pomimo to, że po zdobyciu tytułu mistrza Polski jego zespół przeżywa gorszy okres, włoskie media uważają go za jednego z kandydatów do roli szkoleniowca tamtejszego klubu.

Działacze włoskiego portalu „iVolleyMagazine” podkreślali zainteresowanie korzystaniem z umiejętności Alessandro Chiappiniego, co może skutkować powrotem włoskiego trenera do ojczyzny i objęciem stanowiska w Volley Bergamo.

Na liście życzeń włoskiego klubu znalazło się jednak więcej nazwisk. Oprócz Chiappiniego mówi się także o zainteresowaniu takimi trenerami jak Emanuele Zanini, obecnie prowadzący męską kadrę Belgii, czy Davide Mazzanti.

Sytuacja ta staje się jeszcze bardziej interesująca, gdy spojrzymy na relacje między Alessandro Chiappinim a jego obecnym pracodawcą, ŁKS Commercecon Łódź. Nie są one zbyt ciepłe, co potwierdzają słowa prezesa klubu, Huberta Hoffmana, wygłoszone po przegranej w Lidze Mistrzyń z Alba Blaj.

– Z naszej strony to koniec. Jeśli niektórzy nie są w stanie tego zrozumieć, to dla mnie oznacza to koniec mojej drogi w ŁKS – takie słowa prezes Hoffmann skierował do mediów

Ciekawe jest również to, że prezes ŁKS-u Commercecon wspominał o „kolesiostwie wśród trenerów z Warszawy”. Wypowiedź tę odebrano jako atak na członków sztabu szkoleniowego, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie drużyny do gry podczas nieobecności Alessandro Chiappiniego, który w tym czasie był z reprezentacją Węgier na mistrzostwach Europy.