Josh Giddey, gwiazda NBA, w tarapatach: grozi mu 15 lat więzienia za kontakty seksualne z nieletnią

Potężne problemy spadły na Josh’a Giddey’ego, koszykarza z ligi NBA. Sieć zalały skandaliczne zdjęcia i filmy, gdzie niepełnoletnia dziewczyna opowiada o swoim zbliżeniu z graczem Oklahoma City Thunder. Jeśli te doniesienia są prawdziwe, australijski sportowiec może stanąć przed sądem i ryzykuje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja jest alarmująca. W stanie Oklahoma prawo jasno stwierdza, że tylko osoby powyżej 16 roku życia mogą legalnie uprawiać seks. W przypadku kontaktów seksualnych pomiędzy osobą dorosłą, a osobą poniżej 16 roku życia, istnieje możliwość postawienia zarzutów gwałtu drugiego stopnia. Za takie przestępstwo osoba dorosła może zostać skazana nawet na 15 lat pozbawienia wolności.

Nagrania i zdjęcia krążące po sieci przedstawiają Giddey’ego nazywającego Livv Cook (tak nazywa się dziewczyna związana z tą sprawą) swoją partnerką. W dodatku, sportowiec składa życzenia bratu dziewczyny przed nadchodzącym meczem. Jednak to zdjęcie, na którym obydwoje pojawiają się nago, wywołało największe poruszenie. Podpis pod nim sugeruje, że para uprawiała seks. W sieci pojawiło się wiele doniesień na temat wieku dziewczyny, jednak większość z nich wskazuje, że nie skończyła jeszcze 16 lat.

Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, kariera Giddey’ego w NBA może znaleźć się pod znakiem zapytania. Australijczykowi grozi nie tylko utrata kontraktów, ale nawet kara więzienia. Na chwilę obecną, ani Giddey, ani jego drużyna – Oklahoma City Thunder – nie wydali żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Josh Giddey jest jedną z rosnących gwiazd ligi NBA. Ten australijski zawodnik gra na pozycji rzucającego obrońcy i jest kluczowym elementem drużyny z Oklahomy. W przeszłości czterokrotnie zdobył tytuł najlepszego debiutanta miesiąca. Po 15 meczach jego drużyna jest druga w Konferencji Zachodniej, przegrywając jedynie z Minnesota Timberwolves.