Strata dla siatkówki: zmarł Georgi Konstantinow, ojciec słynnego trenera

Świat siatkówki pogrążył się w żałobie po śmierci Georgiego Konstantinowa, wybitnej postaci bułgarskiej siatkówki i ojca renomowanego trenera, Płamena Konstantinowa. Bułgarska federacja siatkówki poinformowała o tej smutnej wiadomości, podkreślając znaczenie zmarłego dla sportu w swoim kraju.

Georgi Konstantinow był jednym z najwybitniejszych bułgarskich siatkarzy lat 50. i 60. XX wieku. W 1964 roku miał okazję rywalizować na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie reprezentacja Bułgarii zajęła godne piąte miejsce. Jego kariera na arenie międzynarodowej rozpoczęła się jednak już dwa lata wcześniej, podczas mistrzostw świata w Moskwie, gdzie drużyna bułgarska uplasowała się na czwartym miejscu.

Oprócz swojej znaczącej kariery sportowej, Georgi Konstantinow był również ojcem dwóch synów – Juliana i Płamena. Płamen, podobnie jak jego ojciec, zasłużył sobie na miejsce w annałach bułgarskiej siatkówki. Swoją karierę zaczynał jako zawodnik, między innymi w Jastrzębskim Węglu, a obecnie jest szkoleniowcem reprezentacji Bułgarii. Z kolei Julian Konstantinow zdobył sławę jako utalentowany śpiewak operowy, co tylko pokazuje, że talent rodzinny nie musi ograniczać się do jednej dziedziny.