Artur Baranowski, rekordzista "Jednego z dziesięciu", w teleturnieju "Va Banque" – jak spisał się tym razem?

Artur Baranowski, znany z niebywałego sukcesu w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, wystąpił we wtorkowym odcinku innej popularnej telewizyjnej gry – „Va Banque”. Czy jego przebieg rozwijał równie imponującą passę?

Baranowski zyskał rozgłos w listopadzie 2023 roku, kiedy jako 28-letni ekonomista zasłynął z udziału w „Jeden z dziesięciu”. Swój niebywały talent udowodnił, odpowiadając na wszystkie 40 pytań finałowych, nie dając szansy swoim rywalom. Zdobywając 803 punkty, ustalił nowy rekord programu.

Po triumfie w odcinku, w którym uczestniczył, miał możliwość powalczyć w finale sezonu. Niemniej jednak drogę do nagrania finału przeszkodziły problemy mechaniczne jego samochodu. W rezultacie stracił szansę na zwycięstwo i zdobycie 50 tys. złotych. Mimo nacisków ze strony publiczności, TVP odmówiła zmiany regulaminu, co pozwoliło by mu na ponowne uczestnictwo w teleturnieju.

Baranowski dostał jednak możliwość wystąpienia w innych teleturniejach stacji. Radosław Kotarski, podczas rozmowy z Dawidem Podsiadło, zasugerował, że Baranowski pojawi się w „Va Banque”. Kotarski zapewnił, że nie będzie na niego wywierać presji i że będzie starał się zrelaksować uczestnika.

W „Va Banque” Baranowski stanął do rywalizacji z Markiem Dobrzańskim i Maciejem Sarną. Na początku nie potrafił odpowiedzieć na żadne pytanie, ale później sytuacja poprawiła się. Zakończył pierwszą rundę z wynikiem 1 tys. złotych, podczas gdy jego rywale mieli na swoich kontach odpowiednio 3 i 1,7 tys. złotych.

Pytany przed drugą rundą o to, ile czasu potrzebuje na ułożenie kostki Rubika, Baranowski odpowiedział: „Mój rekord to 15 sekund”. Drugą rundę rozpoczął od pytania za 600 złotych dotyczącego chrząszczy. Później poprawnie odpowiadał na pytania o gwiazdozbiory i stolice autonomicznych wspólnot Hiszpanii. Po tej rundzie zgromadził 5 tys. złotych.

W kategorii finałowej gracze musieli odpowiadać na pytania związane z rybami Bałtyku. Żadnemu z uczestników nie udało się poprawnie odpowiedzieć na pytanie o kolor ości charakterystyczny dla belony, drapieżnej ryby morskiej. Baranowski postawił na zielony kolor i wygrał 2 tys. złotych, podczas gdy Marek Dobrzański z wynikiem 5799 złotych okazał się najlepszym zawodnikiem.