ISIS celuje w mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów, zagrożeni polscy piłkarze

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie zapowiedziała możliwość przeprowadzenia zamachu podczas nadchodzących meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Znajdujący się na celowniku ISIS obiektem groźby jest jeden z wielu stadionów, na których we wtorek i środę ma dojść do rywalizacji. Na tych stadionach swoje umiejętności mają pokazać dwaj polscy zawodnicy: Robert Lewandowski oraz Jakub Kiwior.

ISIS upubliczniło w sieci grafikę, która sugeruje atak na jednym z aren sportowych, goszczących w dniach wtorek i środa mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Grafika ta zawiera napis „Zabić ich wszystkich”.

Mecze miałyby odbyć się na takich stadionach jak: Emirates Stadion w Londynie, Parc des Princes w Paryżu, Metropolitano oraz Santiago Bernabeu w Madrycie. Jakub Kiwior będzie reprezentował Arsenal Londyn, walcząc przeciwko Bayernowi Monachium na własnym boisku w Londynie, natomiast Robert Lewandowski będzie grał we Francji, gdzie jego Barcelona zmierzy się z Paris Saint-Germain.

Władze traktują groźby Państwa Islamskiego z należytą powagą. W Hiszpanii wprowadzono czwarty, na pięciostopniowej skali, poziom alarmu antyterrorystycznego. Podjęto także działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kibiców, jak i samych piłkarzy.

ISIS niedawno przyznało się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego w Rosji. W wyniku tego zamachu w Moskwie zginęło 143 osoby, a około 200 odniosło obrażenia.