Erling Haaland, norweski piłkarz, inwestuje w kolejny prywatny samolot

Piłkarz pochodzący z Norwegii, Erling Haaland, który obecnie gra w Manchester City, zdecydował się nabyć jeszcze jeden prywatny samolot – tym razem jego wybór padł na Pilatus PC 12, model biznesowy pełen luksusu.

Ten używany samolot z roku 2014 kosztował go około siedem milionów euro. Cytowany przez „Finansavisen” dziennik donosi, że samolot posiada wyjątkowo luksusowe wyposażenie z miejscami dla sześciu pasażerów. Zarejestrowano go w Norwegii 23 stycznia.

Pilatus PC 12 jest produkowany przez szwajcarską firmę Pilatus Aircraft od 1994 roku i do tej pory znalazł ponad dwa tysiące nabywców na całym świecie.

Model, który wybrał Haaland, jest jednym z najbardziej luksusowych w ofercie producenta. Kabina pasażerska tego samolotu, zaprojektowana przez BMW, jest w pełni wyposażona do zapewnienia maksymalnego komfortu pasażerom. Norweski makler, którego pomocą posłużył się Haaland podczas transakcji, porównał samolot do najbardziej luksusowego samochodu.

Wcześniej, w maju 2021 roku, piłkarz nabył maszynę Piper M600, która była mniejsza i kosztowała 2,5 miliona euro. Tę sprzedał w grudniu.

Oficjalnie, własnością samolotu jest firma, której udziałowcami są Haaland, jego ojciec Alf-Inge oraz dwaj norwescy biznesmeni. Samolot będzie wykorzystywany tylko przez właścicieli i nie będzie dostępny do wynajmu dla osób trzecich.