"Grzechy sąsiadów" – nowa produkcja z udziałem Żmudy Trzebiatowskiej i Fabijańskiego

Wkrótce miłośnicy seriali obyczajowo-kryminalnych będą mogli cieszyć się nowym tytułem. „Grzechy sąsiadów”, to intrygujący thriller, nad którym pieczę sprawuje reżyser Borys Lankosz. Premiera serialu odbędzie się na platformie Polsat Box Go.

Na czym polega fabuła „Grzechów sąsiadów”? W centrum wydarzeń znajduje się młode małżeństwo – Ewa i Piotr, w którego rolach widzowie zobaczą Marianne Zydek i Michała Żurawskiego. Bohaterowie doświadczają życiowej tragedii, a pomocną dłoń wyciągają do nich ich nowi sąsiedzi, Judita i Szczepan, grani przez Martę Żmudę Trzebiatowską i Sebastiana Fabijańskiego. Znającymi się ludźmi stają się nierozłączni, choć pochodzą z różnych światów. Ich znajomość jednak nabiera niepokojąco napiętego tonu.

„Grzechy sąsiadów” zostały opisane jako ekscytująca hybryda gatunków. Znajdziemy tu zarówno aspekty kryminalne jak i romansowe. Twórcy serialu, poprzez swoją narrację, starają się poruszyć uniwersalne tematy związane z lojalnością, pożądaniem, pasją oraz poszukiwaniem własnej tożsamości zarówno w kontekście relacji partnerskiej jak i indywidualnej. Obraz nie stroni również od poruszania kontrowersyjnych kwestii dotyczących stylu życia, wartości moralnych i relacji międzyludzkich.

W „Grzechach sąsiadów” na pierwszy plan wysuwają się historie Judyty, Szczepana, Ewy i Piotra, które są ściśle powiązane z sąsiedztwem i rosnącą pomiędzy nimi więzią. Jednakże, równie ważnym elementem fabuły jest trzecie małżeństwo – Liliana i Kacper, grani przez Jowitę Budnik i Mirosława Bakę. Konflikty, które narastają między tymi dwoma bohaterami, będą miały duży wpływ na losy innych mieszkańców ich osiedla. Polsat zapowiada, że w serialu tabu i granice zostaną przekroczone, co nie pozostanie bez echa.

Za reżyserię „Grzechów sąsiadów” odpowiada Borys Lankosz, twórca takich filmów jak „Rewers”, „Ziarno prawdy” czy „Ciemno, prawie noc”. Obsada serialu składa się z utalentowanych polskich aktorów, w tym Marianne Zydek, Marty Żmudy Trzebiatowskiej, Jowity Budnik, Doroty Segdy, Sebastiana Fabijańskiego, Michała Żurawskiego i Mirosława Baki. Udzielą się tu również Adam Ferency oraz Paweł Małaszyński.