"Kos" Pawła Maślony – najwybitniejsze polskie kino 2023 na platformie SkyShowtime

Przedstawicielstwo SkyShowtime ujawniło ostatnio, że w planach na rok 2024 mają szereg nowych, głośnych tytułów. Wśród nich znajduje się niezwykle ceniony w rodzimej kinematografii, zdobywca nagrody Złotych Lwów w Gdyni – film „Kos” reżyserowany przez Pawła Maślonę. W ich ofercie pojawi się także serial „Tatuażysta z Auschwitz”, bazujący na popularnej powieści noszącej ten sam tytuł.

Na liście produkcji, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane widzom SkyShowtime w 2024 roku, znalazłem m.in. wspomniany już „Kos”. To właśnie SkyShowtime stało się wyłącznym posiadaczem praw do tego obrazu, co oznacza, że po premierze kinowej przeniesie się on bezpośrednio na ich platformę. Będzie to historyczny dramat dostępny jedynie dla abonentów SkyShowtime w Polsce i stanie się on pierwszym filmem tej platformy pod szyldem SkyShowtime Exclusive dostępnym dla polskiej publiczności.

„Kos” zgarnął największą ilość statuetek podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – aż dziewięć wyróżnień, w tym najważniejsze z nich – Grand Prix – Złote Lwy dla Najlepszego Filmu. W obsadzie tego wybitnego dzieła, którego reżyserią zajął się Paweł Maślona, znaleźliśmy takie gwiazdy jak Bartosz Bielenia („Boże Ciało”), Jacek Braciak („Żeby nie było śladów”) oraz Robert Więckiewicz („W ciemności”).