Jolanta Ogar-Hill i Esperanza cieszą się z narodzin córki

Nasza srebrna medalistka z olimpiady w Tokio Jolanta Ogar-Hill razem ze swoją żoną Esperanzą chwalą się w sieci zdjęciami swojej córeczki. Mała urodziła się w listopadzie 2021 roku, a jej mamy są bardzo szczęśliwe z tego powodu. Widać to na zdjęciach zrobionych w ich domu.

Związek Jolanty Ogar i Esperanzy Hill

Dziewczyny poznały się kilka lat temu na Majorce. Reżyserka kręciła tam akurat film o żeglarstwie i bardzo chciała, żeby przed kamerą wystąpiła mistrzyni świata w żeglarstwie, która już wtedy była Jola. Ta jednak nie chciała się zgodzić. Występowanie przed kamerą nie było dla niej komfortowe. Cała ta sytuacja zbliżyła do siebie dwie kobiety. Między Jolantą Ogar a Espernzą „Chuchie” Hill zaiskrzyło.

Zależało im bardzo na zalegalizowaniu swojego lesbijskiego związku, więc swój ślub zaplanowały w Hiszpanii. Tam bowiem zawieranie jednopłciowych związków małżeńskich jest dopuszczalne i legalne. Jolanta Ogar-Hill i Esperanza wzięły ślub w 2018 roku. W Polsce jednak kobiety według prawa nie są małżeństwem, nad czym nasza srebrna medalistka olimpijska ubolewa.

Jolanta Ogar-Hill i Esperanza są mamami

Jola i Esperanza są ze sobą bardzo szczęśliwe. Możemy to zaobserwować w ich mediach społecznościowych. Nie dziwiło więc nikogo, że dziewczyny spodziewają się dziecka. Jest to naturalna kolej rzeczy, że szczęśliwe małżeństwa starają się o potomstwo. Tę nowinę obwieściła Jolanta Ogar-Hill w sierpniu 2021 roku. Mówiła też, że ich córka dostanie bezpłciowe imię – Hunter.

Teraz okazuje się, że Esperanza Hill już urodziła. Miało to miejsce pod koniec listopada. Cesarskie cięcie, bo tak urodziła się mała Hunter Hill, odbyło się w szpitalu w Palma de Malorca. Nasza olimpijska medalista również była obecna przy porodzie córeczki. Przyznała później, że stresowała się całą sytuacją bardziej niż olimpiadą.

Teraz dziewczyny chwalą się swoim rodzinnym szczęściem w mediach społecznościowych. Wszystkie trzy są zdrowe i uśmiechnięte. Zresztą obie panie pragną, aby ich córeczka wyrosła po prostu na szczęśliwą osobę. Nie mają zamiaru narzucać jej niczego, a tym bardziej ścieżki kariery.