Josh Cavallo, gejowski piłkarz, prosi swojego partnera o rękę na stadionie

Josh Cavallo, australijski piłkarz, który zasłynął ze swojego coming outu w 2021 roku, znów jest na ustach wszystkich. Tym razem z powodu swoich zaręczyn, które zadziały się na stadionie, gdzie wręczył pierścionek zaręczynowy swojemu ukochanemu.

Cavallo, mający 24 lata, od trzech lat jest zawodnikiem klubu Adelaide United. Ten były reprezentant młodzieżowy Australii zrobił furorę w mediach na całym świecie, kiedy w 2021 roku postanowił publicznie przyznać się do swojej orientacji seksualnej. Jest to zjawisko rzadko spotykane w świecie futbolu.

W momencie, kiedy piłkarz opublikował swoje oświadczenie na platformach społecznościowych, natychmiast pojawiło się wiele wyrazów wsparcia i uznania dla jego odwagi. Wśród osób, które zareagowały jako pierwsze był Gerard Pique, były gwiazdor Barcelony. Hiszpański futbolista podziękował Cavallo za jego odwagę, twierdząc, że dzięki takim ludziom jak on i ich otwartości, futbol ma możliwość dalszego rozwoju.

Niedawno Cavallo zdecydował się na kolejny istotny krok w swoim życiu osobistym. Na stadionie swojego klubu, piłkarz poprosił swojego partnera o rękę. W podziękowaniu dla Adelaide United za pomoc w zorganizowaniu tego wyjątkowego momentu, Cavallo napisał: „Stworzyliście w futbolu bezpieczną przestrzeń, o której nawet nie śniłem. Chciałem podzielić się tym specjalnym momentem na boisku, tam gdzie wszystko się zaczęło”.