Retransmisja popularnej audycji telewizyjnej zastępuje inny hit? Pierwsze informacje o zmianach w Polsacie

Planuje się powrót do emisji jednego z ulubionych przez widzów programów telewizyjnych Polsatu, który miał kiedyś wyjątkową oglądalność, przewyższającą nawet tę brytyjskiego pierwowzoru. Możliwe jest jednak, że ten ruch wymusi usunięcie innego popularnego show z ramówki. Oto kilka punktów dotyczących tej potencjalnej przemiany.

Polsat ma zamiar przywrócić do swojej oferty show „Must be the music. Tylko muzyka”, które ostatni raz zostało wyemitowane 8 lat temu. Trwają już starania o znalezienie nowych prowadzących tego programu. Niestety, jedna z oryginalnych jurorek nie jest już wśród nas.

Show talentów „Must be the music. Tylko muzyka” był transmitowany w Polsacie w latach 2011-2016. Show doczekało się 11 edycji i wyróżniało się na tle innych programów tego typu, takich jak „The Voice of Poland”, tym, że uczestnicy – soliści, zespoły i instrumentaliści – prezentowali własne utwory przed jury.

W skład jury wchodzili Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Wojciech „Łozo” Łozowski oraz niezapomniana Kora. Program prowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Maciej Rock. Dzięki „Must be the music. Tylko muzyka” zespoły takie jak Enej czy LemON zdobyły szerokie uznanie publiczności.

Trwają już poszukiwania nowych prowadzących i jurorów. Wkrótce mają też zostać ogłoszone precastingi do nowej edycji programu.

W przeszłości „Must be the music. Tylko muzyka” był emitowany w niedzielne wieczory, które obecnie przeznaczone są na emitowanie popularnego show „Taniec z Gwiazdami”.