Koniec kultowego „Świata Według Kiepskich”. Produkcja nie będzie kontynuowana

Świat Według Kiepskich to kultowy już Polski serial, który od 23 lat nieprzerwanie gościł na ekranach naszych telewizorów. W prześmiewczy wręcz sposób ukazywał codzienne życie rodziny Kiepskich, oraz ich sąsiadów, mieszkańców Kamienicy ćwiartki 3/4 we Wrocławiu, niejednokrotnie poruszając również problemy społeczne lub polityczne Polskiego społeczeństwa. Wszyscy od dawna wiedzieli, że serial zbliża się ku końcowi – teraz jednak zostało to oficjalnie potwierdzone przez telewizję Polsat.

Śmierć aktorów przyczyną braku kontynuacji serialu?

Nie tylko sam serial, lecz przede wszystkim środowisko aktorskie, filmowe i teatralne niezwykle dotkliwie odczuło stratę dwóch wybitnych aktorów, jakimi byli Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski. W świecie „Kiepskich” byli odtwórcami serialowego Paździocha i Boczka, a przy tym – na równi z Andrzejem Grabowskim – największymi gwiazdami całej produkcji. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie śmierć aktorów przyczyniła się do podjęcia decyzji o zakończeniu serialu.

Mniejsza oglądalność.

Wielu internautów zwraca uwagę na fakt, że od lat serial nie cieszył się już tak ogromną popularnością, jak w przeszłości – wynikać to miało przede wszystkim ze zgoła odmiennego klimatu, jak i pojawienia się nowych postaci, które miały wiele nie wnosić do całej historii. Stacja Polsat we współpracy z wydawnictwem SQN planuje jednak wydać specjalną książkę, która ma być zwieńczeniem historii „Świata Według Kiepskich” i jej jednoczesnym uhonorowaniem. W publikacji będziemy mogli znaleźć bezpośrednie relacje zza kulis, jak i zwykłe, ciekawe anegdotki powiązane z codzienną pracą na planie.