Największe skandale, z którymi zmagała się królowa Elżbieta podczas swego panowania

Życie członków brytyjskiej monarchii królewskiej jest co jakiś czas tematem wielu plotek. Choć służby, jak i sami zainteresowani, starają się utrzymywać swoje prywatne życie w całkowitym sekrecie, to niejednokrotnie dochodzi do mniej lub bardziej poważnych skandali z ich udziałem. Z okazji platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II, a więc aż 70 lat jej panowania na brytyjskim tronie, przypomnimy sobie najbardziej sensacyjne wydarzenia, które były wynikiem działań członków jej rodziny, a z którymi przyszło borykać się królowej!

Umysłowo upośledzone kuzynki królowej.

Brytyjska rodzina królewska skrzętnie pracuje na to, by zachować wizerunek tej idealnej. Nic więc dziwnego, że osoby, które mogłyby zaburzyć taki światopogląd zwyczajnie…znikają. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku Nerissy i Katheriny, które od urodzenia borykały się z ciężkim upośledzeniem umysłowym, który uniemożliwiał im nawet zwyczajne komunikowanie się. Według opublikowanych przez pałac Westminsterski informacji w roku 1961 Nerissa miała umrzeć w 1940 roku, zaś jej siostra, Katherina, 21 lat później. Jak się jednak okazuje, obie kobiety niemal całe życie spędziły w szpitalu psychiatrycznym, gdzie zostały odizolowane i zapomniane – wyszło to na jaw dopiero w 1987 roku, gdzie przy okazji dowiedziano się, że Katherina w rzeczywistości odeszła z tego świata w roku 1986, zaś jej siostra dożyła sędziwego wieku 95 lat.

Syn królowej oskarżony o pedofilię.

Książę Andrzej od lat zmaga się z licznymi skandalami z jego udziałem w roli głównej. Powiedzieć, że książę lubi korzystać z dobrodziejstw życia, to prawie, jak nie powiedzieć nic. W ostatnich latach został także oskarżony o niezwykle poważne przestępstwo, jakim jest pedofilia. Arystokrata miał przed laty zmuszać nieletnią wówczas dziewczynę do współżycia seksualnego. Faktem jest także to, że Andrzej utrzymywał regularne kontakty z Jeffreyem Epsteinem, amerykańskim multimilionerem skazanym za liczne przestępstwa seksualne.