łyżwiarstwo figurowe

Łyżwiarstwo figurowe – nagrody upokorzeniem dla sportowców

Łyżwiarstwo figurowe to nie łatwa dyscyplina sportowa. Mistrzostwa Polski seniorów w tej dziedzinie odbyły się w połowie grudnia 2021 roku. Nagrody, jakie otrzymali sportowcy, są dla nich upokorzeniem.

Łyżwiarstwo figurowe – zawody seniorów

Jeszcze dobrze nie opadł kurz na aferę z nagrodami dla zwycięzców Superpucharu Polski w siatkówce, a historia się powtarza. W Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Figurowym prym wiedli zawodnicy z toruńskiego klubu MKS Axel Toruń. Wygrali oni konkurs solistów, solistek oraz par tanecznych. Jedynie konkurencja par sportowych należała do zawodników klubu ŁKS Soła Oświęcim.

Zwycięzcy Mistrzostw Polski otrzymali więc liczne medale. Dla klubu MKS Axel Toruń było to aż osiem krążków. Oczywiście oprócz medali zawodnicy otrzymali także nagrody. Woleli oni, by jednak ich nie otrzymać, gdyż są one dla nich nieśmiesznym żartem.

Rajstopy dla Mistrzyni Polski Seniorów

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju najlepiej finansowaną dyscypliną sportową jest piłka nożna i nieistotne są tutaj wyniki naszych piłkarzy. Jednak tak drastyczne różnice w finansowaniu są niedopuszczalne. Łyżwiarstwo Figurowe w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie, a Mistrzyni Polski Seniorów Ekaterina Kurakova otrzymała w nagrodę za lata swojej ciężkiej pracy parę rajstop w dziecięcym rozmiarze. Nie była ona jednak jedyną kobietą, która wraz z medalem dostała rajstopy. Otrzymała je także Mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych Natalia Kaliszek. Jej para była znacznie większa, gdyż w rozmiarze XXL. Jej partner Maksym Spodyriev, dostał w nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca ochraniacze na łyżwy.
Sportowcy poczuli wstyd i upokorzenie. Nie chcieli nawet rozmawiać na ten temat. Gdyby nie były szef Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, Marek Kaliszek, nie widzielibyśmy o sprawie. To on w swoich mediach społecznościowych umieścił wpis, w którym opisuje całą tę żenującą sytuację.