Planowane premiery na Disney+ w 2024 roku: od historii kryminalnych po modowe trendy

Platforma streamingowa Disney+ podzieliła się oficjalnie z fanami swoimi planami na nadchodzący rok. Wśród tytułów, które mają zagościć na platformie w 2024 roku, znajdują się lokalne produkcje na niewątpliwie wysokim poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje serial „Renegade Nell”, stworzony przez reżysera Bena Taylora („Sex Education”), który miał zaszczyt być nominowany do prestiżowej nagrody BAFTA, oraz laureatkę wielu nagród scenarzystkę i producentkę wykonawczą Sally Wainwright, znaną z „Gentleman Jack” czy „Happy Valley”. Serial opowiada o burzliwych losach Nell Jackson, kobiety oskarżonej o morderstwo, która w obliczu niebezpieczeństwa ucieka razem ze swoimi siostrami. Głównym celem Nell staje się przetrwanie, nawet kosztem kradzieży. Postać Nell ożywi Louisa Harland, którą mogliśmy podziwiać w „Derry Girls”. Oglądacze będą mogli śledzić jej losy od wiosny 2024 roku.

Planowane są również inne brytyjskie produkcje na rok 2024. Wśród nich znajdzie się drugi sezon nagradzanego serialu komediowego „Nadzwyczajna”, którego premierę przewiduje się na początek 2024 roku. Oprócz tego, pojawi się „Camden”, dokumentalny serial z udziałem największych gwiazd muzycznych, wśród których nie zabraknie producentki wykonawczej serialu – Dui Lipy. Ciekawą propozycją wydaje się być czteroodcinkowy serial „Shardlake”, oparty na popularnych powieściach kryminalnych C.J. Sansoma osadzonych w epoce Tudorów. W serialu zobaczymy takie osobistości jak Arthur Hughes, Anthony Boyle i Sean Bean. Pojawi się również przełomowy serial o modzie – „In Vogue”, pozwalający zanurzyć się w myśli czołowych redaktorów „Vogue’a” i wpływowych postaci ze świata mody, filmu i polityki. Na koniec Disney+ zaprasza na premierę oczekiwanego serialu „Rivals”, pełnego namiętności, romantycznych intryg i silnych postaci, opartego na ikonicznej powieści autorstwa Jilly Cooper.

Na liście premier nie mogło zabraknąć pozycji dla miłośników mody i wielkich osobowości. Jednym z nich jest hiszpański serial „Cristóbal Balenciaga”, który opowiadając o życiu jednego z najbardziej cenionych projektantów mody wszech czasów ma swoją premierę zaplanowaną na 19 stycznia. Na koniec roku, 27 grudnia, pojawi się jeszcze jeden włoski serial oryginalny – „Raffa”, którego twórcami są Daniele Luchetti, Cristiana Farina oraz Barbara Boncompagni. Serial będzie opowiadał o niezwykłym życiu Rafaelli Carrà, jednej z największych ikon popkultury swoich czasów.

Platforma Disney+ ma w planach również australijską produkcję „Spryciarz” („The Artful Dodger”). Akcja serialu toczy się w 1850 roku w Australii, a głównym bohaterem jest Jack Dawkins, chirurg z zamiłowaniem do podejrzanej działalności. W obsadzie serialu znaleźli się Thomas Brodie-Sangster, David Thewlis i Maia Mitchell. Premiera serialu zaplanowana jest na 17 stycznia.