Zapowiedź premierowego serialu "Ted" – kontynuacji kinowych hitów

Wielbiciele popularnej serii filmowej „Ted” mogą już zacierać ręce na myśl o nowym serialu, będącym prequelem do tych produkcji. „Ted” będzie dostępny jedynie dla subskrybentów platformy SkyShowtime. Jesteście ciekawi, o czym opowie kolejne dzieło twórców?

„Ted”, jako serialowy prequel, przedstawia historię, która ma miejsce przed tłumaczonymi na ekranie kinowym wydarzeniami. Akcja rozgrywa się w roku 1993 – czasie, kiedy misiu Ted przeżywa ostatnie chwile swojej wielkiej sławy. Powraca on do rodzinnej miejscowości Framingham w stanie Massachusetts. Tam dzieli dach nad głową ze swoim najbliższym kolegą, szesnastoletnim Johnem Bennettem (w tej roli Max Burkholder). Oprócz nich, dom zamieszkują rodzice Johna – Matty i Susan (w tych rolach Scott Grimes i Alanna Ubach), a także ich kuzynka Blaire (Giorgia Whigham). Mimo że wpływ Teda na Johna nie jest najlepszy, miś zostaje wiernym towarzyszem chłopca, porywając się na wiele w imię ich przyjaźni.

Twórcy serialu „Ted”, Seth MacFarlane, Paul Corrigan oraz Brad Walsh, którzy pełnili funkcje producentów wykonawczych, scenarzystów i showrunnerów, przekazują swoją wizję projektu. W ich oczach każda epoka ma swój unikalny styl artystyczny i sposób obrazowania świata. Wspominają jazzową rewolucję lat 20. i ekspresjonizm abstrakcyjny dominujący w latach 50. Ich celem jest tworzenie niepowtarzalnych kontynuacji kinowych hitów dostępnych na platformach streamingowych. Serial „Ted” utrzymany jest w duchu tej tradycji. Jego akcja toczy się w latach 90., ale przekaz zawarty w nim jest ponadczasowy: wiek szesnastu lat bywa trudny do zniesienia, a prawdziwy przyjaciel – nawet jeśli jest to magia w postaci misia – potrafi ulżyć w tym cierpieniu. Twórcy przyznają, że opowiedziane historie są im bliskie, ponieważ sami dorastali w Bostonie i okolicach w tamtym czasie.

Premiera serialu „Ted” zaplanowana została na 22 lutego na platformie SkyShowtime. Na dzień premiery dostępne będą pierwsze trzy odcinki produkcji, a kolejne będą pojawiały się co tydzień.