Polscy skoczkowie narciarscy gotowi na rywalizację w Pucharze Świata w Willingen: Czy nadejdzie przełom?

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich, składająca się z Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła oraz Anny Twardosz, będzie rywalizować w niemieckim Willingen podczas zawodów Pucharu Świata. Zaplanowane są one na najbliższy weekend – piątek przypada na kwalifikacje i sesje treningowe, natomiast sobota i niedziela to dni konkurencji indywidualnych.

Thomas Thurnbichler, szkoleniowiec polskiej drużyny skoczków, zdecydował się na powołanie identycznego zestawienia zawodników, jakie widzieliśmy podczas ostatnich mistrzostw świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf. Wśród Polaków występujących na skoczni Kulm najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zawody indywidualne zakończył na szóstym miejscu.

Z kolei Harald Rodlauer, trener kadry żeńskiej, uznał, iż jedynie Anna Twardosz zasłużyła na wyjazd do Willingen. Oddała ona bowiem najlepsze skoki wśród polskich zawodniczek. Wszystko to mimo faktu, że w bieżącym sezonie żadnej z Polek nie udało się zdobyć punktów w zawodach Pucharu Świata.