Przemysław Frankowski z dwoma bramkami przyczynia się do zwycięstwa RC Lens nad Olympique Lyon

Reprezentant Polski, Przemysław Frankowski, który gra w barwach RC Lens, zapisał na swoim koncie dwie bramki podczas meczu z Olympique Lyon. To była 14. kolejka Ligue 1, elitarnych rozgrywek piłkarskich we Francji. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla gospodarzy i był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Frankowski wpisał się na listę strzelców.

Frankowski pojawił się na boisku od samego początku drugiej połowy. W 52. minucie efektownie wykorzystał rzut karny, dzięki czemu jego drużyna wyszła na prowadzenie 2:1. Wcześniej, w 15. minucie spotkania, gola dla gości zdobył Jake O’Brien z Irlandii. Po chwilowej radości gości, Wesley Said doprowadził do remisu w 26. minucie.

Sytuacja na murawie wciąż była dynamiczna. O’Brien ponownie zapewnił swojej drużynie remis, strzelając gola w 72. minucie. Jednak Frankowski nie odpuszczał i jeszcze raz trafił do siatki przeciwników. Wykorzystał dośrodkowanie od Rubena Aguilara i mocnym uderzeniem wolejem wprowadził piłkę do bramki. W końcówce meczu, Florian Sotoca z RC Lens musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki.

Podsumowując dotychczasowe rozgrywki, RC Lens, będący wicemistrzem Francji, zgromadził 22 punkty, co daje mu szóstą pozycję w tabeli. Na prowadzeniu jest Paris Saint-Germain, obecny mistrz kraju, który zdobył 30 punktów i już w najbliższą niedzielę zmierzy się z Le Havre. Z kolei Olympique Lyon jest na ostatnim miejscu w tabeli, mając jedynie siedem punktów po 13 meczach.