Rafał Gikiewicz wraca na polski grunt piłkarski: Ekstraklasa i Widzew Łódź witają na powrót znakomitego bramkarza

Do grona futbolistów polskiej Ekstraklasy dołącza ponownie Rafał Gikiewicz, były zawodnik Śląska Wrocław, który w przeszłości miał okazję świętować zdobycie tytułu mistrza Polski. Po blisko dekadzie, podczas której występował na niemieckich boiskach, 36-letni bramkarz przygotowuje się do wzmocnienia Widzewa Łódź. Choć obecnie przechodzi badania lekarskie, to już niebawem spodziewane jest oficjalne potwierdzenie jego transferu – informację o jego finalnym etapie przekazał klub łódzki.

Był dla Rafała Gikiewicza czas, gdy zdecydował się opuścić ekstraklasę – daty te przypadają na lipiec 2014 roku. Wówczas to, pożegnał Śląsk Wrocław by rozpocząć swoją przygodę z niemieckim Eintrachtem Brunszwik, grającym w drugiej lidze Bundesligi. Jego kariera w Niemczech przebiegała pomyślnie, co zaowocowało budową solidnej reputacji. Przez dziewięć sezonów grał nie tylko w zespole z Brunszwiku, ale również w SC Freiburg, Unionie Berlin i FC Augsburg. Jego dorobek na niemieckich boiskach to aż 126 meczów rozegranych w Bundeslidze i 100 w 2. Bundeslidze.

W poprzednim roku Gikiewicz przeniósł się do tureckiego Ankaragucu, jednak jego kariera tam nie trwała długo. Przyznano mu możliwość gry jedynie w pięciu meczach tureckiej ekstraklasy. W konsekwencji braku możliwości regularnej gry, na początku lutego obecnego roku, zawodnik porozumiał się z klubem co do rozwiązania kontraktu.