Urodzinowy triumf Magdy Linette – awans do 2. rundy prestiżowego turnieju WTA w Dausze

Magda Linette, polska zawodniczka tenisowa, odniosła sukces awansując do drugiej rundy renomowanego turnieju tenisowego WTA 1000, który odbywa się w Dausze. Sukces ten zyskał dodatkowy smak, gdyż dzień zwycięstwa przypadał na 32. urodziny tenisistki. W pierwszym spotkaniu Linette zmierzyła się z Japonką Nao Hibino, która zajmuje 93. miejsce w rankingu WTA. Znakomicie spisując się na korcie, Polka dała radę pokonać rywalkę w dwóch setach wynikiem 6:1 i 6:4.

Początek meczu przebiegał dla Linette po myśli. Pokazała solidną grę i dzięki przełamaniu podań Hibino, wygrała pierwszy set 6:1. Wyższą próbę umiejętności i determinacji przyniósł jej drugi set. Polska tenisistka, znajdująca się na 53. miejscu w światowym rankingu, mimo początkowego przełamania rywalki, straciła własne podanie i stan gry wyrównał się do 2:2. Jednak Linette nie dała się zdekoncentrować – opanowała sytuację na korcie, ponownie przełamała Japonkę i w ostatnim gemie wygrała na piątej piłce meczowej, kończąc set wynikiem 6:4.

Było to dziewiąte starcie tych tenisistek na korcie. Tym razem to Polka mogła cieszyć się z triumfu, co pozwoliło jej wyprzedzić rywalkę w bezpośrednich pojedynkach, prowadząc teraz 5-4. W kolejnej rundzie turnieju 32-letnia zawodniczka z Poznania zmierzy się z Qinwen Zheng z Chin, która była finalistką Australian Open tego roku. Warto dodać, że dotychczas obie tenisistki spotkały się na korcie tylko raz – w 2022 roku podczas turnieju w Miami, gdzie lepsza okazała się Linette.