Świat Według Kiepskich jednak wróci na ekrany telewizorów?

Stacja telewizyjna Polsat w czerwcu tego roku poinformowała o zakończeniu produkcji serialu Świat Według Kiepskich, który gościł na ekranach polskich telewizorów od ponad 20 lat. Decyzja ta była zrozumiana – w ostatnim czasie zmarli aktorzy, którzy w serialu odgrywali kluczowe role. Mowa tu, między innymi, o Ryszardzie Kotysie czy Dariuszu Gnatowskim, a więc odtwórców serialowego „Paździocha” i „Boczka”. W ramach swego rodzaju zwieńczenia i uhonorowania wszystkich lat trwania serialu, wydana miała zostać specjalna książka, w której zapoznać moglibyśmy się z kulisami tworzenia serialu i mniej znanych faktach. Nieoczekiwanie okazało się jednak, że wyemitowany zostanie jeszcze jeden sezon.

Serial wraca na ekrany – jak do tego doszło?

Jak się okazuje – stacja zdołała jeszcze w zeszłym roku nakręcić ponad 12 odcinków. Mimo pierwotnej decyzji o zakończeniu emisji zadecydowano się opublikować wspomniane odcinki. Niestety, zabraknie w nich postaci Paździocha i Boczka. Przypomnijmy, że Dariusz Gnatowski zmarł w październiku 2020 roku, a Ryszard Kotys w styczniu 2021 roku. Kotys, na krótko przed śmiercią, uczestniczył jednak w produkcji serialu – nie pojawi się on jednak na ekranie, widzowie za to będą w stanie usłyszeć jego głos.

Fani nie są zadowoleni.

Fani serialu nie ukrywają swojego niezadowolenia. Na łamach różnych serwisów internetowych możemy przeczytać komentarze, gdzie przeważa podobna decyzja – należało zakończyć serial i pozwolić mu odejść z „godnością”. Cóż, niewątpliwie utrata tak znamienitych aktorów, a przy tym istotnych dla świata serialu postaci była ogromnym ciosem.