Współzałożyciel zespołu Depeche Mode nie żyje

Andy Fletcher, członek i jednocześnie współzałożyciel popularnego na całym świecie zespołu Depeche Mode, nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 60 lat, a o jego śmierci poinformował zespół Depeche Mode za pośrednictwem mediów społecznościowym.

Z zespołem związany był od 40 lat.

Andy Fletcher był aktywny muzycznie od lat 77 ubiegłego wieku, kiedy to – przy udziale i wsparciu kolegi, Vince Clarka – założyli zespół No Romance. Pod taką nazwą występowali przez kolejne 3 lata, kiedy to do grupy dołączył Martin Gore i Dave Gahan. To właśnie za namową Gahana członkowie postanowili zmienić nazwę zespołu na Depeche Mode, pod którą występują aż do dzisiaj.

Przyczyna śmierci nie jest znana.

Konkretna przyczyna śmierci Fletchera nie jest na ten moment znana, a w wystosowanym przez zespół oświadczeniu członkowie proszą o uszanowanie przez fanów prawa do prywatności rodziny Fletchera. Bazując jednak na nieoficjalnych doniesieniach ze strony pewnej osoby, która – rzekomo – była blisko związana z Depeche Mode, Andy Fletcher miał umrzeć z przyczyn naturalnych w swoim domu w Wielkiej Brytanii.