Adam Małysz obchodzi 46. urodziny. Międzynarodowa federacja narciarska składa mu wyjątkowe życzenia

Data 3 grudnia ma szczególne miejsce w historii polskich skoków narciarskich. Powód? Tego dnia, w 1977 roku, w Wiśle przyszedł na świat ceniony skoczek – Adam Małysz. W tym roku, w niedzielę, obchodzi on swoje 46. urodziny.

Jak można się domyślić, „Orzeł z Wisły”, jak nazywany jest Małysz, otrzymał personalnie wiele życzeń od fanów i przyjaciół nie tylko z Polski, ale również z całego globu. Także media społecznościowe nie pozostały obojętne na to wydarzenie. Polski sportowiec mógł w nich znaleźć między innymi specjalną wiadomość opublikowaną przez FIS na swojej oficjalnej stronie.

Federacja Międzynarodowego Sportu Narciarskiego zamieściła tam serdeczne życzenia: „Wszystkiego najlepszego dla jedynego w swoim rodzaju Adama Małysza. Twoje dziedzictwo, wkład i wpływ na historię skoków narciarskich są nieocenione. Legenda na zawsze”.

Dodatkowo, na stronie pojawiło się zdjęcie Małysza z innymi wielkimi skoczkami – Simonem Ammannem i Thomasem Morgensternem. To symboliczne zdjęcie, na którym osoby te trzymają naszego skoczka wysoko w powietrzu, zostało zrobione po tym, jak Małysz zdobył złoty medal mistrzostw świata w Sapporo w 2007 roku.

Chociaż Adam Małysz nie jest już aktywnym skoczkiem, ciągle jest związany ze sportem. Od kilku lat pełni funkcję działacza sportowego. Początkowo jako dyrektor, a obecnie jako prezes Polskiego Związku Narciarskiego.