Alain Delon zamierza poddać się eutanazji?

Alain Delon to absolutna ikona i gwiazda francuskiego i europejskiego kina w latach 60/70 ubiegłego wieku. Alain uważany był za prawdziwy symbol męskości i seksapilu, a przez samych amerykanów nazywany był europejskim Jamesem Deanem. Przed paroma dniami świat obiegła szokująca informacja, jakoby gwiazdor planował poddać się eutanazji.

Alain Delon podda się eutanazji – oficjalne oświadczenie aktora.

Decyzja o podjęciu się eutanazji została podjęta przez aktora już jakiś czas temu. Teraz Alain Delon zdecydował się na opublikowanie poruszającego listu pożegnalnego. Jak tłumaczy Delon, boryka się on z wieloma problemami zdrowotnymi, a dotychczasowe życie przysparza mu licznych cierpień ze względu na choroby i podeszły wiek. Jak oficjalnie wiadomo, aktor w dość krótkich odstępach czasu przeszedł aż dwa udary, z czego ostatni w znacznym stopniu wpłynął na pogorszenie się jego stanu zdrowia. W całym procesie eutanazji towarzyszyć mu będzie jego syn, Anthony.

Eutanazja.

W większości państw eutanazja jest zakazana. Wyjątkiem jest Szwajcaria, w której to obecnie aktor na stałe mieszka. Alain Delon od lat publicznie popiera prawo do eutanazji, a swoją decyzję określił jako racjonalną i całkowicie przemyślaną – wybór aktora do dobrowolnego odejścia podzielają także jego bliscy i rodzina, choć nie ukrywają swojego smutku. Aktor przyznał także, że zajął się już sprawami dotyczącymi spadku.