"Back To Black" – Oczekiwana premiera filmu biograficznego o Amy Winehouse

Studiocanal oficjalnie podał do wiadomości datę premiery upragnionego przez wiele osób filmu „Back to Black”, przedstawiającego losy słynnej artystki Amy Winehouse. Reżyserem obrazu jest Sam Taylor-Johnson, a w rolę niezapomnianej piosenkarki wcieliła się Marisa Abela. Cieszy nas informacja, że film trafi na ekrany kin zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii już 12 kwietnia 2024 roku. Niemieccy, holenderscy i australijscy widzowie będą mogli zobaczyć go 18 kwietnia, natomiast fani z Francji oraz Nowej Zelandii muszą poczekać jeszcze tydzień dłużej. Wkrótce też poznamy datę premiery w Stanach Zjednoczonych, o której poinformuje Focus Features.

„Back to Black” z zaangażowaniem ukazuje nie tylko muzykalny talent Amy, ale także jej nieposkromioną kreatywność i autentyczność. Film zabierze widzów w podróż przez życie artystki: od barwnych lat 90-tych spędzonych na Camden High Street, poprzez międzynarodowe uznanie, aż do momentu powrotu do czarnego. „Back to Black” pozwoli spojrzeć na tę podróż nie jako na medialny spektakl, ale z perspektywy samej Amy, ukazując jej doświadczenia i uczucia.

W obsadzie filmu poza Marisą Abelą, znanej z serialu „Branża”, która wciela się w główną bohaterkę, znajdują się także Jack O’Connell, Eddie Marsan i Lesley Manville. Autorem scenariusza jest Matt Greenhalgh, który współpracował już wcześniej z reżyserem przy filmie „Nowhere Boy” z 2009 roku. Produkcją filmu zajęli się Alison Owen (znana z filmów „Ratując pana Banksa”, „Przed tobą”, „Elizabeth”) oraz Debra Hayward („Nędznicy”, „Dziecko Bridget Jones”), natomiast rolę producenta wykonawczego pełni Nicky Kentish-Barnes („Co ma z tym miłość?”, „Everest”). Nadzorowaniem projektu ze strony Studiocanal czuwają wiceprezesi ds. produkcji globalnej Ron Halpern i Joe Naftalin. Obsadą zajmuje się Nina Gold.

Nie wiemy jak Wy, ale my nie możemy doczekać się dnia premiery!