Rebecca Ferguson powraca z "Heaven pt. 2" – kontynuacją debiutanckiego albumu sprzed 12 lat

Rebecca Ferguson, po dwunastu latach od wydania swojego debiutanckiego albumu „Heaven”, powraca z jego kontynuacją. Nowy album artystki, zatytułowany „Heaven pt. 2”, składa się z dziesięciu utworów. W jego powstawaniu Rebecca współpracowała nie tylko z nowymi twórcami, ale również nawiązała ponownie kontakt z niektórymi twórcami i producentami, którzy przyczynili się do sukcesu oryginalnego albumu „Heaven”.

Nowe utwory Rebeki stanowią jej muzyczną refleksję nad minionymi siedmioma latami. Piosenki poruszają różne tematy – od miłości przez rodzinę, do radości, wyzwolenia i poszukiwania szczęścia. Album „Heaven pt. 2” dokumentuje dążenie Fergusona do wewnętrznego spokoju i twórczej wolności, ukazując wnioski, których artystka doszła w okresie od 20 do 30 roku życia. Album to również opowieść o pokonywaniu przeszkód i wzmacnianiu samej siebie.

Rebecca Ferguson, często porównywana do Arethy Franklin, była zaledwie dwudziestosześcioletnią artystką, gdy wydała swój debiutancki album. Mimo młodego wieku, jej charakterystyczny głos jest dobrze rozpoznawalny w Wielkiej Brytanii. Album „Heaven”, który dotarł do pierwszej dziesiątki na brytyjskiej liście przebojów, uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Kariera Fergusona nabrała tempa po jej udziale w siódmej edycji programu X-Factor.

Warto jednak zauważyć, że Rebecca Ferguson różni się od innych uczestników tego programu. To ona sama napisała materiał na swój debiutancki album. Co więcej, płyta „Heaven” wyprodukowana przez Ega White’a (Adele) i Claude’a Kelly’ego (m.in. Whitney Houston) nie jest przypadkowym zbiorem utworów. Każdy z utworów na płycie jest przemyślany i ma swoje odbicie w prawdziwym życiu artystki.