Czy na Netflixie pojawią się reklamy?

Czy na Netflixie pojawią się reklamy?

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, na której to można znaleźć niezwykle pokaźną ofertę filmów i seriali. Netflix w Polsce pojawił się stosunkowo późno, bo dopiero 2016 roku, od tego czasu zyskuje coraz to większą popularność. Nie jest to niczym zaskakującym, tradycyjna telewizja nie ma zbyt wiele do zaoferowania w tych czasach. Większość osób jest przyzwyczajonych do natychmiastowego dostępu i ogólnej wygody, a czegoś takiego nie możemy znaleźć w „kablówce”.

Reklamy na Netflixie? Dyrektor finansowy firmy nie wyklucza takiej możliwości.

 

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce przed paroma dniami, dyrektor finansowy Netflix’a, Spencer Neumann, zapytany został o kwestię reklam na platformie. Pytanie dotyczyło tego, czy Netflix planuje wprowadzić specjalne pakiety o relatywnie niskich cenach, ale za to z reklamami. Odpowiedź Pana Neumann’a była dosyć konkretna. Jak odpowiedział „nigdy nie mów nigdy”. Przy czym rozbudował swoją wypowiedź, dodając, że firma nie ma nic przeciwko reklamom. Na ten moment Netflix nie planuje jednak wprowadzić tanich subskrypcji, na których to podczas sensu wyświetlane byłyby reklamy, ponieważ dotychczasowy model spełnia całkowicie swoją rolę.

Netflix, ile trzeba płacić?

 

Dostęp do Netflixa możliwy jest poprzez wykupienie miesięcznej subskrypcji, której ceny wynoszą od 29, 43 lub 60 zł. Jeszcze do niedawna koszty te mogły być bez problemu rozłożone na kilka osób, mowa tu więc o kontach współdzielonych. Netflix jednak, chcąc zmaksymalizować zyski, zapowiedział wytoczenie swoistej batalii wycelowanej w użytkowników takich kont.