autobus za niski wzrost

Za niski wzrost powodem zwolnienia z pracy!

W Wielkie Brytanii kobieta została zwolniona z pracy. Powód podany przez jej pracodawcę wydaje się absurdalny – jest nim bowiem za niski wzrost Tracey Scholes!

Za niski wzrost na kierowcę autobusu!

57-letnia Tracey Scholes z Wielkiej Brytanii pracowała, jako kierowca autobusu w Manchesterze już 34 lata. Na początku swojej kariery kobieta prowadziła każdy pojazd, gdyż żaden nie sprawiał jej technicznych trudności. Jednak jakiś czas temu firma, w której pracowała kobieta, dokonała zmian w pojazdach. Stary model autobusu, który dotychczas powadziła Tracey, został zmieniony na nowszy. Do bezpiecznego prowadzenia pojazdu i przewożenia pasażerów tym modelem nie wystarcza wzrost 57-latki. Mierzy ona bowiem zaledwie 152 cm.

Niebezpieczeństwo prowadzenia nowego autobusu polega na tym, że Tracey Scholes nie może dosięgnąć pedałów w momencie, gdy odchyla się do lusterka wstecznego. Nie widzi ona więc w nim dobrze, co sprawia, że mogłaby przypadkowo doprowadzić do kolizji z rowerzystą lub pieszym.

Petycja w sprawie Tracey Scholes

Tracey zgłosiła od razu swojemu pracodawcy problemy z prowadzeniem autobusu. Ten zaproponował jej przeniesienie na inny rejon i oczywiście model pojazdu dostosowany do wzrostu kobiety. Haczyk jednak polegał na tym, że zmiana miała spowodować obniżenie pensji 57-latki. Tracey Scholes nie mogła się na to zgodzić. Jak sama mówi dziennikowi „The Guardian”, jest wdową z trójką dzieci i kredytem hipotecznym. Już teraz prowadzi skromne życie, a po obniżeniu pensji nie będzie jej stać na utrzymanie siebie i swojego potomstwa.

Firma Go North West zwolniła więc Tracey z 12-tygodniowym wypowiedzeniem. Jednak jej koledzy z pracy wystosowali petycję w jej sprawie. Znajduje się pod nią już ponad 13 tysięcy podpisów. 57-letnia kobieta usłyszy decyzję w swojej sprawie jeszcze w tym tygodniu. Miejmy nadzieję, że dopnie swego, gdyż przez lata pokonywała różnego rodzaju przeszkody, jako pierwsza kobieta w firmie przewozowej.

Jeden komentarz w temacie “Za niski wzrost powodem zwolnienia z pracy!

Dodaj komentarz