John F Kennedy

John F Kennedy – ujawniono nowe dokumenty na temat zamachu

Zabójstwo Johna F Kennedy’ego to jedna z większych zbrodni. Ponadto całe zdarzenie owiane jest ogromną tajemnicą. W związku z tym Joe Biden, teraźniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych, obiecał odtajnić wszystkie dokumenty związane z zamachem na JFK. Czy dowiemy się z nich, dlaczego John F Kennedy został zamordowany?

Największa tajemnica USA zostaje odtajniona

Tajne akta dotyczące sprawy prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F Kennedy’ego to aż 10 tysięcy dokumentów. Joe Biden obiecał, że wszystkie one ujrzą światło dzienne. Jednak na razie odtajnionych zostało zaledwie 1,5 tysiąca dokumentów.

Sprawa zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych doczekała się licznych badań. Osoby zajmujące się rozwikłaniem sprawy twierdzą, że ujawnione niedawno dokumenty nie wnoszą nic nowego. Naukowcy twierdzą również, że wpływ na powstanie tak licznych teorii spiskowych wokół tej sprawy, zawdzięczamy właśnie utajnieniu sprawy. Od 58 lat cały świat zastanawia się, co było przyczyną zamachu na lubianego prezydenta. Gdyby nie to John F Kennedy oraz jego śmierć nie byłyby światową tajemnicą.

John F Kennedy – wątek polskiego szofera

Wśród ujawnionych niedawno dokumentów na temat zamachu na Johna F Kennedy’ego naukowcy natrafili na wątek polskiego szofera. Z materiałów źródłowych wynika, że dzień po zamachu na prezydenta do Ataszatu Marynarki Wojennej USA w Canberrze zatelefonował mężczyzna. Powiedział, że jest „polskim szoferem” z ambasady ZSRR w Australii. Mówił także, że John F Kennedy został zamordowany przez kogoś finansowanego przez sowietów.

Dokumenty mówią także, że ten sam „polski szofer” dzwonił do ataszatu amerykańskiego w 1962 roku. Poinformował on wtedy amerykanów o tym, że Moskwa przeznaczyła aż 100 tysięcy dolarów na zlikwidowanie prezydenta Johna F Kennedy’ego.

Jeden komentarz w temacie “John F Kennedy – ujawniono nowe dokumenty na temat zamachu

Dodaj komentarz