Kary za współdzielenie konta na Netflix

Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla Netflixa, platforma odnotowuje liczne spadki na giełdzie, a przy tym straciła również największą od kilkunastu lat liczbę użytkowników. Próbą ratowania się z tej sytuacji ma być wprowadzenie taniego abonamentu z reklamami, lecz Netflix planuje również wytoczyć wojnę osobom, które dzielą konta.

Jak to jest z użytkowaniem Netflixa?

Decydując się na zakup abonamentu Netflixa, już na wstępie zauważamy, że z jednego konta korzystać może kilka osób. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że jest to liczba użytkowników dla pojedynczego gospodarstwa domowego korzystającego z tej samej sieci. Netflix posiada obecnie około 220 milionów subskrybentów na całym świecie, które dzielą konta z ponad 100 milionami innych osób.

Udostępnisz konto koledze, babci lub wujkowi? Przyszykuj się na karę.

Od dawna Netflix przyznawał, że współdzielenie kont jest nagminnym zjawiskiem, lecz nie planuje z nim walczyć. Widocznie problemy finansowe spółki sprawiły, że ta podejmie zupełnie inne działania. Nie wiadomo na ten moment, kiedy Netflix postanowi wprowadzić swój plan w życie. Pewne jest jednak to, że jeżeli współdzielimy konto z osobą, która nie mieszka w tym samym miejscu co my, na nasze konto może zostać nałożona kara finansowa.