Program Trzeci ma nową dyrektorkę, Agnieszkę Szydłowską – Wielki krok do odbudowy prestiżu Trójki

Radiowa Trójka przywitała swoją nową dyrektorkę, Agnieszkę Szydłowską. Polskie Radio z radością podało tę informację na swojej stronie internetowej, nazywając to pierwszym etapem w procesie odbudowy swojego trzeciego programu. Agnieszka Szydłowska oficjalnie obejmie swoje stanowisko w czwartek. Jej przyjście jest widziane jako szansa na powrót do czasów, kiedy Trójka była miejscem spotkań wybitnych dziennikarzy i twórców, prezentującym najwyższej jakości audycje i rozmowy.

Szydłowska posiada 17-letnie doświadczenie w pracy dla Trójki, prowadząc między innymi program „Radiowy Dom Kultury”. Jednak jej kariera tam skończyła się w maju 2020 roku, kiedy to zdecydowała się odejść po kontrowersji związanym z 1998. listą przebojów Trójki. Tamto wydarzenie dotyczyło debiutu piosenki Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” na pierwszym miejscu listy, której informacja szybko zniknęła ze stron publicznego radia. Ówczesny dyrektor i redaktor naczelny Trójki, Tomasz Kowalczewski, stwierdził później, że głosowanie zostało sfałszowane, a redakcja podjęła decyzję o anulowaniu wyników.

Nadzieje na zmiany są duże. Paweł Majcher, obecny redaktor naczelny Polskiego Radia, wyraził przekonanie, że powrót Szydłowskiej do Trójki przyniesie ze sobą inspirujące zmiany. Twierdzi, że z jej doświadczeniem i zrozumieniem wyjątkowości tej stacji odda ona Trójce jej dawną renomę. Wyrazili również ufność, że zmiany, które wprowadzi nowa dyrektorka, przyciągną ponownie zaufanie partnerów biznesowych do Trójki.