Rodzice księżnej Kate przytłoczeni długami. Jakie konsekwencje to niesie dla ich córki?

Na skutek wzmożonego zainteresowania mediów księżną Kate, temat jej rodziny znowu znalazł się w centrum uwagi. Wspomniano o firmie Party Pieces, założonej przez Carole i Michaela Middletonów w 1987 roku, która niedawno ogłosiła upadłość.

Przez wiele lat firma Party Pieces przynosiła duże zyski, a rodzina Middletona zdobyła status milionerów. Niemniej jednak, sytuacja uległa zmianie w obliczu pandemii koronawirusa. Ludzie zaprzestali organizowania imprez, co spowodowało drastyczny spadek obrotów firmy Party Pieces.

W roku 2023 Middletonowie zmuszeni byli do ogłoszenia bankructwa. Ich firmę wykupił szkocki biznesmen, James Sinclair. Niestety, uzyskane pieniądze nie były wystarczające do pokrycia wszelkich zobowiązań finansowych. Według badań przeprowadzonych przez Interpath Advisory, długi rodziny Middleton wynoszą ponad 2,6 miliona funtów. Co gorsza, rodzice księżnej Kate nie są w stanie sprostać kosztom doradców prawnych, którzy pomagali im w procesie upadłościowym.

Czy rodzina królewska przyjdzie z pomocą Middletonom? Christopher Anderson, ekspert od spraw rodziny królewskiej, udzielił wywiadu dla „Us Weekly”, w którym stwierdził, że obecnie nikt z bliskiego otoczenia ciężko chorej księżnej Kate i króla Karola III nie ma czasu na zmartwienia dotyczące długów Middletonów. Jak tłumaczył, osobiste oszczędności rodziców księżnej, zgromadzone przez lata, nie są zagrożone.