Śląsk Wrocław ukarany przez Komisję Ligi za niewłaściwe zachowanie kibiców

Komisja Ligi zdecydowała o nałożeniu kary na Śląsk Wrocław, który odpowiada za nieodpowiednie postępowanie swoich kibiców podczas meczu przeciwko Pogoni Szczecin. Śląsk Wrocław został zobowiązany do uiszczenia grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych, a także do wprowadzenia jednorazowego zakazu wyjazdowego dla zorganizowanych grup fanów na najbliższe spotkanie. Dodatkowo, do końca marca klub musi zainstalować siatkę ochronną za jedną z bramek na swoim stadionie.

Sytuacja ta miała miejsce w finałowych momentach niedzielnego meczu Śląska przeciwko Pogoni. Z sektora, gdzie znajdowali się najbardziej zagorzali fani wrocławskiej drużyny, rzucano butelkami w stronę boiska. Valentin Cojocaru, bramkarz drużyny gości, upadł na murawę sugerując, że został uderzony jednym z przedmiotów. Sędzia Szymon Marciniak przerwał grę, a gdy po chwili na boisko poleciał kolejny przedmiot, nakazał zawodnikom zejście do szatni. Zagroził także, że w przypadku powtórzenia incydentu, zakończy mecz przed czasem. Po kilku minutach drużyny wróciły na boisko i dokończyły resztę czasu gry.

Komisja Ligi musiała podjąć decyzję w tej sprawie bardzo szybko, ponieważ już w najbliższy piątek Śląsk Wrocław rozegra swoje kolejne spotkanie na własnym stadionie. Tym razem przeciwnikiem wrocławian będzie Stal Mielec.